İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Fikirler
  3. Nar Suyu Lekelerini Tüm Yüzeylerden Çıkarma Yolları Nelerdir?

Nar Suyu Lekelerini Tüm Yüzeylerden Çıkarma Yolları Nelerdir?

Nar Suyu Lekelerini Tüm Yüzeylerden Çıkarma Yolları Nelerdir?

Nar Suyu Lekelerini Tüm Yüzeylerden Çıkarma Yolları Nelerdir? Kırmızı renkli olan nar, C Vitamini deposuyla bilinen şifa kaynağı olan ve herkesin severek tükettiği bol sulu, yüzlerce tanesi olan ve çekirdekli bir meyvedir. Nar meyvesin bazen salatalarda bazen meyvesini katı olarak bazen de suyunu sıkarak tüketebilir.

Nar Suyu Lekesi

Nar suyunu sıklıkla tüketen insanlar halılara, koltuklara ve elbiselerine istemeyerek de olsa dökebilirler. Ama nar suyu özellikle kuruduğunda çok kolay temizlenebilen bir leke değildir. Nar suyu lekesini kolayca çıkarabilmek için bazı pratik öneriler mevcuttur. Peki nasıl çıkar bu nar suyu lekesi? Bir göz atalım;

  • Limon kolonyası kullanarak
  • Deterjan kullanarak
  • Bulaşık makinesi parlatıcısı ile

Bu yöntemler ile nar suyu lekesini kolaylıkla çıkartabiliriz fakat dikkat edilmesi gereken nokta nar suyu lekesinin kurumuş ve beklemiş olmaması gerektiğidir. Kurumuş ve beklemiş nar suyu lekesini çıkarmak çok daha güç olacaktır ve bu nar suyu lekesinin kolay çıkmasını engelleyecektir.

Limon Kolonyası Kullanarak Nar Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Nar suyu lekesini çıkarmak için evinizde bulunan veya marketlerden alabileceğiniz gayet kolay ulaşılabilen bir limon kolonyası kullanılabilir. Bu limon kolonyasını nar lekesinin üzerine damlatarak bir süre bekledikten sonra hemen ardından temiz bir bez yardımı ile lekeyi bastırarak silinebilir. Bu yöntem ile eğer kurumamış ise leke çıkacaktır.

Deterjan Kullanarak Nar Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Nar suyunun lekesini çıkarmak için başka bir yöntem ise en sık kullanılan çözümlerden biri olan deterjan kullanarak veya özel leke çıkarıcı deterjanlardan kullanarak leke çıkarmaktır. Yapmanız gereken tek şey ise nar lekesinin oluştuğu bütün alanı öncesinde soğuk bir suda 1-2 dakika kadar bir müddet bekletin.

Daha sonra da kurumuş nar lekesini yumuşattıktan sonra üzerine evinizde devamlı kullandığınız leke çıkarıcıyı veya etkisinden emin olduğunuz bir deterjanı dökünüz. Bu esnada elinize zarar vermemesi için mutlaka koruyucu bir eldiven takılmalıdır. Daha sonra lekeli bölümü bu deterjan yardımı ile kıyafetlerinize veya eşyalarınıza zarar vermeyecek bir şekilde hafifçe ovalayarak temizleyiniz.

Bulaşık Makinesi Parlatıcısı Kullanarak Nar Suyu Lekesi Nasıl Çıkar?

Nar suyu lekesi çıkarılması en zor lekelerden bir tanesi olduğu için kullanılan yöntemler de etkili olmalıdır. Bulaşık makinesi parlatıcısı ile nar suyu lekesi dahil olmak üzere her türlü kumaşı, halıyı ve koltuğu hatta duvarları bile lekelerden temizlenilebilir. Her türlü kurumamış taze lekeyi çıkarma gibi bir özelliği vardır. Damlayan nar suyu lekelerini çıkarmanın en kolay yolu budur.

Burada dikkat edilmesi gereken mevzu, leke oluştuktan hemen sonra hiç beklemeden anında müdahale edilmesi gerektiğidir. Nar Suyu Lekelerini Tüm Yüzeylerden Çıkarma Yolları Nelerdir? Nar suyu lekesinin üzerine bir miktar bulaşık makinesi parlatıcısını sıkın ve bir kaç dakika kadar bekletin. Daha sonra yapılacak şey ise bilindiği gibi ıslak ve temiz bir bezle gerektiği kadar ovarak lekeyi çıkartmak olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap