İlginizi Çekebilir
Sarışın fabrikası
  1. Ana Sayfa
  2. Moda
  3. Elbiseyle Uyumlu Kadın Ayakkabı Kombinleri

Elbiseyle Uyumlu Kadın Ayakkabı Kombinleri

Elbiseyle Uyumlu Kadın Ayakkabı Kombinleri

Elbiseyle Uyumlu Kadın Ayakkabı Kombinleri Ayakkabı tercihi gerek günlük hayatta gerek önemli davetlerde kimi zaman stresli bir sürece sebebiyet verebilmektedir. Hangi elbisenin hangi ayakkabı ile uyumlu olacağı pek çok kadının aklını kurcalayan sorulardandır. Bunun önlenebilmesi için bazı püf noktaları bulunmaktadır. Bunlar aşağıda verilmiştir.

Elbiseyle Uyumlu Kadın Ayakkabı Kombinleri

Spor Elbiseler İçin Ayakkabı Tercihi Özellikle ilkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmez ve kurtarıcı parçalarından biri elbiselerdir. Birçok kadın sıcak havalarda elbise giymeyi tercih ederler. Elbiseyle Uyumlu Kadın Ayakkabı Kombinleri Günlük hayatta en çok tercih edilen elbiseler ise spor elbiselerdir. Kadınlar tarafından ister arkadaşlarla buluşmak için ister alışveriş için olsun sıkça tercih edilen bu elbiselerin altına giyilecek ayakkabının uyumlu olması aranmaktadır. Düz renk elbiseler için seçilecek ayakkabı yelpazesi daha geniştir. Söz gelimi kırmızı bir elbise için kırmızı, krem veya beyaz bir spor ayakkabı tercih edilebileceği gibi kırmızı-beyaz, kırmızı-siyah-beyaz renklerde de tercih edilebilir. Elbisenin farklı renklerde ve desenli olması durumunda tercih edilecek ayakkabının düz renklerde olması önerilmektedir. Spor ayakkabının yanında babet, sandalet veya makosen ayakkabılar da tercih edilebilir.

Elbiseyle Ayakkabı Kombinleri

Kışlık elbiselerle ise bot ve uzun çizmeler oldukça hoş bir görünüm sağlamaktadır. Tercih edilecek mini düz renk bir elbisenin altına giyilecek diz üstü siyah veya kahverengi çorap çizme oldukça şık görünecektir. Elbiseyle Ayakkabı Kombinleri Spor elbiselerin altına muhakkak spor bir ayakkabı giyilmelidir, diye bir durum da söz konusu değildir. İsteğe bağlı olarak topuklu ayakkabı da tercih edilebilir. Ancak ayakkabının dolgu topuk, hasır topuklu olması veya kalın- kısa topuklu, kalın bantlı olması tavsiye edilmektedir.

 

 Klasik Elbiseler İçin Ayakkabı Tercihi

 

Düğün ve davetlerin vazgeçilmezi olan klasik elbiseler doğru ayakkabı ile kombinlendiğinde daha şık bir görüntü elde edilmektedir. Bu tarz elbiseler için akla ilk gelen ayakkabı türü stilettolardır. Birçok kadının kurtarıcısı olan bu ayakkabılar gerçekten hemen her elbisenin ve takımın altında hoş bir görüntüye sebep olmaktadırlar. Bu yüzden her kadının dolabında bulunması gereken hayat kurtarıcı parçalardandır. Daha kullanışlı olması için nude veya pastel tonlarda bir stiletto tercih edilebilir. Bu renklerdeki ayakkabılar gerek çeşitli desenlerdeki gerek tek renk elbiselerle uyum sağlar. Özellikle bahar ve yaz ayları için ise ince bantlı düz renk bir ayakkabı oldukça kullanışlı olacaktır. Pek çok elbise için gold, bronz tonlar doğru bir tercihe sebep olur. Zira giyilen elbise ister çeşitli renklerde ister düz renk olsun bu ayakkabılar doğru bir tercihe sebep olacaktır.

Ayakkabı ve Elbise Kombinleri

Bütün bunların yanında ayakkabı tercihin de kişinin boyunun da önemi vardır. Uzun boylu kadınlar için daha kısa topuklar önerilmekteyken bu tamamen kişinin tercihine kalmış bir durumdur. Elbiseyle Uyumlu Kadın Ayakkabı Kombinleri Daha kısa boylu kadınların seçeceği topuklu ayakkabının renginin nude tonlara yakın olması bacakla daha iyi bütünleşeceğinden kişinin daha uzun görünmesine sebep olacaktır. Ayrıca bilekten bağlanan ayakkabılar kişinin boyunu kesebileceği için özellikle midi elbiselerde tercih edilmemesi önerilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap