İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Tanıtım Yazıları
  3. Badem Fidanı Anaçları

Badem Fidanı Anaçları

Badem Fidanı Anaçları
Badem Fidanı Anaçları Birçok badem fidanı çeşitleri bünyemizde bulunur, Özellikle organik ağaç konusunda lider şirketin kurumsal e ticaret sitesinde aradığınızı bulmanız mümkündür.

Badem Anaçları

Acı Badem: Bademin en fazla kullanılan ve en uygun anacıdır. Kuvvetli büyüyen, uzun ömürlü ve verimli ağaçlar meydana gelir. 6 m x 6 m, 7 m x 6 m veya 7 m x 7 m dikim aralıkları kullanılabilir.

Yabani Şeftali: Alüviyal veya kumlu-tınlı, süzek, sıcak topraklarda iyi gelişirler. Ağır, kireçli ve nematodlu topraklara hassastır. 5 m x 5 m dikim aralığı kullanılabilir.

GF 677: Avrupa’da en yaygın kullanılan anaçtır. Badem Fidanı Anaçları Kuru ve kireçli (% 11 aktif kireç) araziler için uygundur. Killi ve su tutan topraklara önerilmez. Yüksek verimli bir anaçtır. 5 m x 4 m dikim aralığı kullanılabilir.

Garnem (G x N): GF 677’ye göre daha kuvvetli bir anaçtır. Kök ur nematodlarına dayanıklıdır. Nemaguard kadar gelişir. Yorgun arazilere dikim yapılabilir. Ağır topraklara da uyum sağlamaktadır. 5 m x 4.5 m dikim aralığı kullanılabilir.

Cadaman: GF 677 anacına göre daha zayıf gelişir. Kök ur nematodlarına dayanıklıdır. Zayıf bünyeli ve pH’ı yüksek topraklarda kullanılabilir. Taban suyuna dayanımı zayıftır. GF 677 anacına göre kirece karşı dayanımı biraz daha düşüktür. 5 m x 4 m dikim aralığı kullanılabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap